Home
Registrace a program konference

Registrace a program konference

INFORMACE K REGISTRACI

V případě zájmu prosím využijte odkazy níže. Jedná se o velmi jednoduchou registraci prostřednictvím webového plánovače akcí Takeplace.

Snížené vložné (zaměstnanci a studenti MU/TU)

Základní vložné (zástupci municipalit, ostatní účastníci). Poplatek za účast na konferenci je 200 Kč (vč. DPH; v ceně je občerstvení, vstup na konferenci a materiály).

Program konference:

20. 11. 2014 Čtvrtek

9:00 – 10:00 Prezence

10:00–10:30 I. Oficiální zahájení

10:30 – 13:00 II. Blok

Jaromír Jech (Svaz města a obcí ČR) – Možnosti meziobecní spolupráce v ČR

Ing. Pavel Fišer, Ph.D. (Krajský úřad JMK) – Mikroregiony v JMK a možnosti jejich rozvoje v novém programovém období 2014 – 2020

Anna Čarková (Kyjovské Slovácko v pohybu, o.s.) – Mikroregion versus MAS, case study Kyjovské Slovácko: Současnost a budoucnost

Ing. Petr Šašinka (Magistrát města Brna) – Vývoj spolupráce v rámci Brněnské metropolitní oblasti v kontextu EU 2014-2020

Ing. Filip Hrůza (Institut pro veřejnou správu ESF MU) – Představení a zhodnocení realizovaného mikroprojektu „Rozvoj regionů prostřednictvím inovací“

13:00 – 14:00 Oběd

14:00 – 16:00 III. Blok

Jitka Jirků (Zájmové sdružení obcí Hrušovansko) – Hodnocení modelu spolupráce MU s mikroregionem Hrušovansko

PhDr. Radim Šťastný (Nový Dvůr) – Hodnocení spolupráce MU s mikroregionem Nový Dvůr

Martin Dvořák (Masarykova univerzita) Mikroregion jako turistická destinace (Nový Dvůr)

Búbelová Eva (Trenčianská univerzita) – Zvýšenie turistickej atraktivity mikroregiónu Bošáčka

Lenka Bednářová (Masarykova univerzita) – Návrhy řešení zvýšení zaměstnanosti v regionu

Franková Zuzana (Trenčianská univerzita) – Rozvoj mikroregiónu Terchovská dolina

Bc. Jana Tůmová (Masarykova univerzita)– Analýza kulturní akce pořádané mikroregionem

16:00 – 16:15 Přestávka na kávu

16:15 – 17:30 III. Blok

Kováč Jakub (Trenčianská univerzita) – Rozvoj Hornej Nitry

Vendula Štěpáníková (Masarykova univerzita) – Brownfields: Aktuální stav a možnosti řešení

Benková Daniela (Trenčianská univerzita) – Voda v krajine – Mikroregión Prameň Hornádu a Čierneho Váhu

Lucie Sommerová(Masarykova univerzita)- Farmářské trhy: Jak na to?

17:30 – 18:00 Společná diskuse, zhodnocení výstupů studentů

18:00 – 22:00 Společenský raut

 

21. 11. 2014 Pátek

9:00 – 10:30 IV. Blok

Bc. Dominik Rusinko (Masarykova univerzita) – Podstata a fungování mikroregionů

Kostrová Júlia (Trenčianská univerzita) – Podstata a fungovanie mikroregiónov

Bc. Anna Divišová (Masarykova univerzita) – Financování mikroregionů

Sirotná Barbora (Trenčianská univerzita) – Riadenie, účelovosť a financovanie mikroregiónov v SR

10:30 – 10:45 Přestávka na kávu

10:45 – 12:00 IV. Blok

David Habán (Masarykova univerzita) – Řízení mikroregionů, účelovost mikroregionů

Belás Marián (Trenčianská univerzita) – Mikroregión Svornosť

Peter Šalát(Masarykova univerzita)- Projekt denních táborů v mikroregionu Nový Dvůr

12:00 – 13:15 Oběd

13:30 – 14:30 VI. Blok

Bulko Patrik (Trenčianská univerzita) – Mikroregión Teplička

Iskerka Miroslav (Trenčianská univerzita) – Mikroregión Biela Orava

Závěrečná diskuse a zhodnocení výstupů mikroprojektu

14:30 – 15:00 Oficiální zakončení